Metody pozwalające zmienić aromat oraz smak tytoniu.

Metody pozwalające zmienić aromat oraz smak tytoniu.

tytoń

Aktualnie znacznie liczniejsze grono osób sięga po ręcznie nabijane papierosy. Domowa produkcja jest jednak trochę zawiła, ale przy tym bardzo satysfakcjonująca, dlatego też wielu palaczy zaczyna w pewnej chwili postrzegać to jako jedno ze swoich hobby. Domowa obróbka pozwala przede wszystkim na pełne dopasowanie pod swój gust smaku, jak i również aromatu danych papierosów, ponieważ klasyczny smak, niejednokrotnie zaczyna nam się po prostu nudzić i tym samym nie zadowala palaczy. Pragnąc otrzymać swój ulubiony, wymarzony zapach i smak, należy być świadomym, że dojście do perfekcji pochłonie trochę czasu oraz że jest to metoda prób i błędów.

Najbardziej powszechne sposoby, by zmienić smak i zapach tytoniu.

Minęło już trochę czasu odkąd w naszym kraju w życie wszedł przepis, który zakazuje handlu papierosami mentolowymi, a także tymi smakowymi. Z tego powodu producenci wyrobów tytoniowych, chcąc pozwolić ludziom na dalsze delektowanie się ich ulubionymi smakami, nieustannie tworzą nowe rozwiązania, które na to pozwolą. Jednak prócz gotowych produktów w sklepach, możemy również skorzystać z prostej metody jaką jest dodanie własnego, domowej roboty aromatu. Nie wymaga to wielkiego nakładu pracy, ani też finansowego, a przy tym mamy pewność co do pochodzenia dodanych składników. Tutaj doskonale sprawdzą się m.in. Suszone liście mięty bądź innego lubianego przez nas zioła, czy też laska wanilii. Należy dodać je do tytoniu, po czym szczelnie zamknąć, ażeby smaki dokładnie się wymieszały. Intensywność jest oczywiście od tego, jak długo będziemy przetrzymywać tytoń w ten sposób.

Na rynku możemy także znaleźć już gotowe, specjalne aromaty, które bez problemu można nabyć w sklepach. Przy ich użyciu, tytoń może nabrać innego smaku i zapachu już po niecałych dwóch godzinach. Stosowanie tego typu produktów jest wyjątkowo łatwe, albowiem najważniejsze jest tutaj jedynie to, aby tytoń równomiernie rozłożyć na płaskiej powierzchni, a następnie spryskać go, przemieszać i czekać, dopóki nie osiągniemy pożądanego efektu. W sprzedaży możemy znaleźć dosyć intensywne aromaty zwane również sosami, które należy rozrabiać z wodą 1:1, jak również gotowe spraye aromatyzujące. Kluczowe podczas ich używania jest to, aby utrzymać umiar w ich dodawaniu do tytoniu, gdyż z łatwością można z nimi przesadzić i zepsuć całkowicie smak.

Bardzo popularne są również ostatnio karty aromatyzujące, nasączone naturalnymi olejkami zapachowymi, które można kupić niemalże w każdym sklepie i hipermarketach. Daną kartę musimy wyłącznie umieścić w paczce papierosów, i już po kilku minutach będziemy mogli cieszyć się nowym smakiem papierosów. Możemy je zakupić zarówno w wersji strong jak i light, dzięki czemu każdy ma możliwość dostosowania intensywności smaku pod swój gust. Inną równie znaną metodą jest stosowanie kulek aromatyzujących do papierosów, które przy użyciu specjalnego aplikatora, należy włożyć w filtr. Po jej zgnieceniu uwolni się nasz wybrany smak, tak jak było to w papierosach z kulkami. Do wyboru mamy również jednorazowe filtry do papierosów, które musimy tylko włożyć do specjalnego ustnika, który otrzymujemy w zestawie. Wszystkie te sposoby pozwalają osiągnąć satysfakcjonujące efekty, są bardzo popularne, a przy tym stosunkowo tanie, dzięki czemu bez problemu zakupiony tytoń może nabrać całkowicie nowego smaku i aromatu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Sprawdź inne wpisy

maszynkidotytoniu

Maszynka do tytoniu – jak wybrać?

Ceny papierosów nieustannie rosną, co oczywiście dotkliwie czują nasze portfele, bowiem palenie jest to bezsprzecznie nałóg, który potrafi pochłaniać sporą …

Czytaj dalej
tytoń1kg

Przechowywanie tytoniu – najczęstsze problemy.

Tytoń, aby mógł osiągnąć pełne bogactwo smakowe, tuż po etapie fermentacji musi mieć odpowiednią ilość czasu, by dojrzeć. W tym …

Czytaj dalej